Pomáháme s Břežanskou desítkou

Jako v minulých letech stále spolupracujeme s Výborem dobré vůle – Nadací Olgy Havlové a tak i letos bude možnost přispět na dobrou věc a tou bude sportovní kočárek pro Natálku.

Přispět je možné při online registraci nebo přímo v den závodu na místě.

Popis projektu

Natálka má těžkou formu dětské mozkové obrny. Dívenka je z jednovaječných dvojčat. Narodila se předčasně a krátce po porodu nastalo krvácení do mozku. Zasažena byla všechna centra v mozku, mimo centra sluchu. Natálka od narození rehabilituje a věnuje se všem aktivitám, které by jí mohly trochu posunout vpřed. Pravidelně jezdí do lázní, kde absolvuje náročnou fyzioterapii.

Natálka nechodí, sama nesedí a neudrží hlavu. Proto používá různé rehabilitační pomůcky. Absolvovala několik ortopedických operací kyčlí a šlach. Nemluví, ale používá svá slova, spíše slabiky.

Navštěvuje speciální třídu v základní škole, nyní je žákyní 9. ročníku. Školu má velmi ráda, stejně tak kolektiv dětí i paní učitelku. Dává najevo radost, když se jí něco povede a nelibost, pokud se jí něco nelíbí. I přes to všechno je to usměvavá holčička a v kolektivu je oblíbená.

Natálka je ráda se svojí rodinou a zúčastňuje se všech jejích aktivit. Miluje cestování a výlety. Rodina proto již před cca 10 lety pořídila speciální sportovní vozíček, který se dá upevnit za kolo a vyrazit na cyklovýlet, nebo se může použít jako kočárek. Z tohoto vozíčku ale Natálka již vyrostla, a proto potřebuje nový, větší.

Pokud se registrujete na místě a dorovnáte startovné na 500 Kč, organizační tým z toho přispěje 130 Kč.